Vaxol – Higiena uszu dziecka

 

Wbrew pozorom temat poważny, bo higiena uszu u maluszków jest ważna, tym bardziej, że nieświadomie łatwo zrobić dziecku krzywdę.

vaxol
Jako matka dwójki dzieci muszę przyznać, że higiena ucha dziecka jest większości ludziom obca. Sama pamiętam, jak urodziłam pierwszą córkę i sięgnęłam po patyczki do czyszczenia uszu. Na szczęście szybko się opamiętałam a bardziej pomogła mi w tym położna środowiskowa, która uświadomiła mnie jak bardzo poważny to jest problem wśród młodych rodziców i jak wielką krzywdę mogę wyrządzić własnemu dziecku.
Powinniśmy mieć świadomość tego, że patyczki  upychają tylko woskowiną w uchu naszego dziecka jak również powodują szereg innych powikłań. Nieumiejętne używanie patyczków może skończyć się nie tylko mocnym bólem ucha, ale także: pogorszeniem słuchu, szumami usznymi, zawrotami głowy czy dyskomfortem związanym z uczuciem zatkanego ucha.

Jak więc zadbać o uszka naszego dziecka?

W aptece dostępne są specjalne preparaty do czyszczenia uszu. U nas najlepiej sprawdził się Vaxol polecany przez Polskie Towarzystwo Otolaryngologów Dziecięcych.

Vaxol jest bezpiecznym preparatem, wspomagający naturalny proces oczyszczania przewodu słuchowego z woskowiny poprzez zmiękczenie woskowiny i delikatne natłuszczenie przewodu słuchowego. Dodatkowo chroni nasze uszy przed infekcjami tworząc barierę ochronną przed działaniem bakterii i grzybów. Łagodzi podrażnienia oraz świąd uszu.

Jak działa Vaxol?

Vaxol możemy używać zarówno profilaktycznie, jak również przy korku woskowinowym. Jeżeli stosujemy go profilaktycznie należy go podawać 1-2 razy w tygodniu jedną dawkę w celu zmiękczenia woskowiny usznej i ułatwienia jej ewakuacji. Natomiast jeżeli chcemy usunąć korek woskowy  należy stosować dwa razy dziennie przez 4-5 dni przed wizytą u lekarza w celu zmiękczenia korka woskowinowego i zmniejszenia obrzęku skóry wokoło korka.

 

Warto użyć produktu również przed wizytą na basenie, gdyż oliwa z oliwek,  która jest zawarta w składzie preparatu tworzy barierę ochronną, która chroni przed dostaniem się wody w głąb naszego ucha. Dodatkowo Vaxol ma działanie przeciwgrzybicze jak również przeciwbakteryjne.

 

Przyznam szczerze, że produkt nigdy mnie nie zawiódł, a używam go już bardzo długo nie tylko u swoich dzieci ale również u siebie jak i u mojego męża. Dodatkowym atutem jest to, że w bardzo łatwy sposób aplikuje się go do ucha, dlatego moje dzieci nawet nie mają czasu na marudzenie, że coś im tam przy uszku robię.

vaxol

A jak u was wygląda higiena uszu?? Czy są jeszcze wśród was zwolennicy patyczków? U mnie patyczki mają jedynie zastosowanie w przypadku jak rozmażę się tuszem pod okiem 😉 wtedy sprawdzają się idealnie;D.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *